Evden Eve Nakliyat Platformu

En İyi Nakliyat Firması Hangisi? Nasıl seçmeliyim?

En iyi Nakliyat Firmasına Giden Yolda Durmak Yok

Nakliyat firması seçimi oldukça önemli bir seçimdir. Bunun en büyük sebebi eğer evden eve taşıma yaptırıyorsanız özenerek aldığınız tüm eşyalarınızı emanet edeceğiniz veya ticaret yapıyorsanız ürünlerinizi sermayeniz olan birikimlerinizi teslim edeceğiniz güvenilir bir nakliyat firması olmalıdır. Çünkü hizmet aldığınız nakliyat firmasına yükleyeceğiniz yükten çok daha fazlasıdır.

Gerçeği söylemek gerekirse bu çok önemli bir sorumluluktur. Bu yüzden yapacağınız iyi bir nakliyat firması seçimi sizin için ileride sorun olmaması için en doğru kararı vermeniz sizin en büyük sorumluluğunuzdur. Taşıyıcı firmaya yükleyeceğiniz sorumluluk büyük olduğundan dolayı sizin daha hassas davranmanız firma seçimini gerçekleştirirken çok büyük bir önemle seçiminizi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Sizlere iyi bir nakliyat firması seçebilmemiz için bazı bilmeniz gereken detaylar vereceğiz. Bu sayede sizin doğru nakliyat firmasını seçerken daha rahat bir karar vermenize yardımcı olacağını düşüyoruz.

Burada öncelikle bahsedeceğimiz özellikler tüm nakliyat firmalarında olması gereken temel özelliklerdir.

 1. Nakliyat firmanızın ilgili resmi kurumlardan tüm taşımacılık belgelerine sahip olmalıdır.
 2. Güçlü bir araç filosuna sahip olmalıdır.
 3. Yeterli konusunda uzman personeli bünyesinde barındırmalıdır.
 4. Teknolojiyi etkin kullanmalıdır.

Bu saydığımız 4 madde tüm nakliyat firmalarında olması gereken genel özelliklerdir.

 

En iyi Nakliyat Firması Olmak mı istiyorsunuz?

Şimdi en iyi nakliyat firması nasıl olmalı bunun hakkında birkaç özellikten bahsedeceğiz.

En iyi nakliyat firması olmak, genel bir nakliyat firması olmaktan çok daha zahmetli bir iştir. Burada sizi bir adım öne çıkaracak ve rakiplerinizi geride bırakacak sizin firmanız dan ne aldığınız değil firmanız ile nasıl bir hizmet verdiğinizdir. Kurumsal bir kimlik kazanabilmenin en büyük özelliği firmanızın büyüdükçe en yakından en uzağa her şeyde iyileştirme sürecini başlatmalı ve gerekli altyapıyı oluşturmalısınız.Müşteri memnuniyeti odaklı bir politika ile işlerini yürütmelidir.

 • En iyi olabilmek için yaptığı işi seven bir firma olmalıdır.
 • Planlı ve programlı çalışmalıdır.
 • Personeline eğitim için gerekli tüm imkanları sağlamalıdır.
 • İş sağlığı güvenliği yönetmeliklerine uygun işler yapmalıdır.
 • Filosuna veya araçlarına gerekli bakımı düzenli periyotlarla aldırmalıdır.
 • En kısa yoldan hedefe değil en düzgün ve güvenli yoldan varılmak istenen noktaya gitmelidir.
 • Nakliyat işi stresli bir iştir düzenli etkinliklerle personellerinin üzerindeki stresi atmalarına yardımcı olmalıdır.

En iyi nakliyat firması olmak isteyenler için çok çalışmak sadece yetmeyecektir. Daha iyiyi hedeflemek ve dünya üzerindeki birçok taşımacılık alanında platformların kullandığı yenilikleri, teknolojiyi yakından takip edip uyguladığınız zaman rakiplerinizin bir adım önüne geçersiniz. Bu süreç sabır isteyen uzun bir süreçtir. Markalaşmak bir günde olacak bir iş değildir. Bugün bulunduğunuz nokta dün bulunduğunuz noktanın üzerinde olmalıdır. Bu sayede yarın bulunacağınız nokta sizin ve nakliyat firmanızın üst tarafında olmalıdır. Bu sayede sizi en iyi şekilde temsil eden nakliyat firmanız geldiği konumda etrafında tercih edilen aranan bir firma olacaktır.

Trakyalılar Nakliyat ekibi olarak 35 yılı aşkın zamanın bize kattığı tecrübeler ışığında; en iyi nakliyat firmasına giden uzun meşakkatli yolda yazımız ve diğer  paylaşımlarla sizlere daha faydalı olabilmek için hazırladık umarız yardımcı olabilmişizdir.

Kaliteli Hizmette Sınırları Zorlayan… Trakyalılar Nakliyat

Leave a Comment (0) ↓