Evden Eve Nakliyat Platformu

Evden Eve Nakliyat Öncesi Bilmeniz Gerekenler

Taşımacılık ve Evden Eve Nakliyat İçin Merak edilenler

Evden eve eşya Taşımacılığı herkesin hayatının bir kesitinde karşılaştığı bir hizmettir. Herkesin hayatında bir kere dahi olsa Evden

Evden Eve Eşya Taşımacılığı

Evden Eve Eşya Taşımacılığı

eve nakliyat hizmeti aldığını göz önünde bulunduruyoruz. Bu işin ne kadar ciddi bir iş olduğunu ülkenin nüfus genelini düşünürsek daha iyi anlamamıza olanak sağlar.

Taşınma işi zahmetli bir iştir. Bu işin ne kadar kolay ve rahat bir şekilde üstesinde gelebileceğimizi belirtmek isteriz. Taşımacılık konusunda bize yardımcı olacak en büyük etki şudur. Taşıma şirketini belirlerken vermiş olduğumuz karardır. İyi tecrübeli bir Nakliyat şirketi olası zorlukları ortadan kaldırarak daha planlı,  profesyonel ekibi ve büyük filosuyla sizin işinizi oldukça kolaylaştırır.

1- Şehir İçi Nakliyat Ortalama Ne Kadar Saat Sürer?

Sahip olduğunuz eşyalarınızın miktarı ile değişmekte ve taşımacılık işleminin yapılacağı yer ile varış noktası arasındaki mesafe bu sürenin tespitinde önemlidir. Örnek vermek istersek 3+1 evinizi Bakırköy’den Beylikdüzü’ne taşımak istediğinizi düşünelim. Evden eve nakliyat hizmeti çok yüksek oranla saat 17’ye kadar tüm paketler açılmış kurulum ve taşınma işlemi tamamlanmış olur. Böylece yeni evinizde bir an önce zaman geçirmeye başlayabilirsiniz

 

2- Taşınmak için En İyi Zaman Hafta içi midir? Haftasonu mu ?

Taşınma zamanı sizin ve nakliyat firmanız aranızda belirleyeceğiniz önemli noktalardan birisidir. Evden eve nakliyat hizmetinin en sıklıkla görüldüğü zaman dilimi hafta sonlarıdır. Eğer sizin zaman konusunda sıkıntınız yoksa hafta içi tercih etmeniz taşınma işlemini oldukça kolaylaştırmaktadır. Nakliyat sektöründe yoğunluk bir an öncelikle stresli bir iştir. Taşınma işinin tamamlanması ve diğer işe gidilmesi en profesyonel ekibi bile yormaktadır. Bu yüzden tavsiyemiz hafta içi bir gün taşınma işini seçmeniz sizin işlerinizin gönül rahatlığıyla acele edilmeden yapılması demektir. Hafta sonu yoğunluğu hafta için taşınma yapamayanları korkutmasın eğer seçeceğiniz firma büyük kurumsal bir nakliyat firmasıysa üstesinden çok rahatlıkla gelecektir.

 

3- Kaliteli Bir Taşınma Gerçekleştirilmesi için Nakliyat Firmanızı Bilgilendirmeniz Gereken Bilgiler Nelerdir? 

Eşya nereden nereye taşıma yapılacak: Eşyanın taşınmasını hizmeti satın alacağınız zaman nereden nereye taşınacağına dair bilgileri vermelisiniz. Bu bilgiler arasında  il, ilçe ve mahalle bildirim yaptıktan sonra nakliyat firmanız dan fiyat alınız. Eğer bulunduğunuz yer veya taşınacağı yer henüz il, ilçe olmamış olabilir bu detayı nakliyat firmanıza bildirin. Satın aldığınız nakliyat hizmetinizi firma ve aranızdaki diyaloğu güçlen diriniz.

Nakliyat Aracı sokağa veya siteye giriş yapabiliyor mu:

Oturduğunuz yer ve taşınmanın yapılacağı yer hakkında ince detay vermelisiniz. Evden eve taşıma işlemini kolaylaştırır.

Nakliyat kamyonu eve ne kadar yaklaşabileceği,

sokağın genişliği park alanı Pazar kurulup kurulmadığı,

yolda resmi bir çalışma varsa

detay nakliyat firmasına önceden bildirilmelidir. 

Eşya kaçıncı kattan kaçıncı kata taşınacak asansör hangi binada var veya yok:

Eğer asansöre sahipseniz hangi eşyalar için asansör kullanılacak nakliyat firmanız ile görüşünüz. Site veya apartman yöneticinizden asansör kullanımı için izin alırsanız daha profesyonel bir taşıma için katkıda bulunursunuz. 

Evinizin oda sayısı ve eşya miktarı:

Seçtiğiniz Nakliyat firmanıza ne kadar eşyanız olduğunu beyaz eşyalarınızı mobilyalarınızı masa koltuk gibi detaylı bir şekilde bilgilendirmeniz gerekmektedir. Bu sayede firma size uygun koli paketleme ve ambalajlama hizmetini kaliteli bir şekilde yapabilmesi için hazırlıklı olmalıdır. 

4- Eşyalarımı Benim Paketlemem Satın Alacağım Nakliyat Hizmeti Fiyatında Ne Kadar İndirim Kazanırım?

Eşyalarınız sizin tarafınızdan paketlenirse;

mutfak eşyaları,

elbiseler,

dekoratif malzemeler kısacası yükte hafif pahada ağır eşyalarınız size ortalama 150 – 350 TL arasında bir indirim kazandırır.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus iyi bir paketleme yapmanızdır.

Sizin yapmış olduğunuz paket ve kolilerde yırtılma çökme gibi olabilecek hasarlardan siz sorumlusunuzdur.

Bu sebeple profesyonel bir paketleme ambalajlama hizmeti için firmanız güçlü koli ve ambalajlarıyla nakliyat firmanıza bırakmanız  tavsiye edilir.

sizin için daha kolay zahmetsiz ve olası kazalara karşı daha profesyonelce olacaktır.

Özellikle büyük eşyaların sökülmesi ve paketlemesini sizin yapmanızı önermiyoruz.

koltuk, gardırop, masa beyaz eşya gibi bırakın sizin için bu konuda uzmanlaşmış nakliyat ekibi yapsın.

5- Nakliyat Firmanız İçin Evinizin Oda Sayısı Önemlidir?

Oda sayınız dan yola çıkarak evinizin ne kadar hacim kapladığını öğrenmeye çalışıyorlar. Oda sayısı ve m2 büyüklüğü firmaların edindikleri tecrübeler doğrultusunda önemli bir ölçüttür. Bu sayede evden eve taşınma işlemine kaç personelin katılacağını,

ne kadar paketleme malzemesi gideceğini,

en önemlisi nasıl bir araç gönderileceğini,

oda sayısı ve m2 ile belirlemeye çalışırlar.

Evden eve nakliyat hizmeti için evinizin oda sayısı önemli bir kriterdir.

Balkon, teras bahçe gibi detayları da nakliyat firmanız ile paylaşınız.

6- Evden Eve Nakliyat Şirketi Nasıl İşleri Yapar, Neleri Yapmazlar?

Nakliyat şirketleri evinizdeki tüm eşyaların sökülme işlemlerine dahil olur. Diğer bir adıyla demontesi gerçekleştirirler, ardından paket ve ambalaj yaparak vermiş olduğunuz hedefe doğru yola çıkarlar. Sizin belirlediğiniz odalara eşyaların kurulumunu yaparak görevlerini tamamlarlar. Piyano gibi taşınması özel hizmet gerektiren eşyalar eşya taşınmasına dahil değildir.

Bu tür eşyalar mevcutsa önceden bildirilip fiyat almalısınız.

Taşınacak evin temizliğini yapmazlar.

Evde olabilecek duvara monte işlemleri için firmanızla özel konuşmanız gereklidir.

Nakliyat hizmeti yapan firmanın kanunen sorumluluk alanında değildir.

Bazı evden ev nakliyat firmaları bünyesinde marangoz bulundurur. Marangoz sayesinde evinizin eşyaları yerleştirileceği zaman marangoza duyulan ihtiyacı ortadan kaldırır. Kaliteli hizmet veren nakliyat firmaları taşınma sonrasında etrafı temiz bırakır. Açılan paketleri ve ambalaj artıklarını ortadan kaldırır.Kaliteli hizmet almak için doğru firma ile çalışmalısınız. Kurumsal yapıdaki taşıma firmalarını tercih ediniz.

Şehir içi ve Şehirler arası taşınma için önemli kriterlerdir. Şehirler arası taşımacılık daha zor bir taşınma hizmeti gibi görünür. Fakat iş göründüğü gibi değildir. İstanbul’da şehir içi taşınma öyle zamanlar olur ki şehirler arası taşınma hizmetinden çok daha zordur. Taşınma saati ve günü taşınmanın salahı için gereklidir.

İstanbul’da trafik şartları göz önünde bulundurularak taşınma saati ayarlanmalıdır. Bölgenin yolu, lokasyonu taşınma saatinde çok önemlidir. başarılı bir taşınma hizmeti için sizlere tavsiyemiz;

Evden eve eşya taşımacılığı yapacak firmayı iyice tartmalısınız. Bu sayede sorunsuz, temiz nakliyat hizmeti almanız temennisinde bulunuyoruz.

Evden eve nakliyat hizmetlerinden yararlanmak için web sitemizin iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Kaliteli Hizmette Sınırları Zorlayan… Trakyalılar Nakliyat

 

Leave a Comment (1) ↓