Haberler ve Duyurular

Evden Eve Nakliyat  » 0 (212) 502 09 50

Evden Eve Nakliyat İçin Merak edilenler

Herkesin hayatında bir kere dahi olsa Evden eve nakliyat hizmeti aldığını göz önünde bulunduruyoruz ve bu işin ne kadar ciddi bir iş olduğunu ülkenin nüfus genelini düşünürsek daha iyi anlamamıza olanak sağlar. Taşınma işi zahmetli bir iştir. Bu işin ne kadar kolay ve rahat bir şekilde üstesinde gelebileceğimiz konusunda bize yardımcı olacak en büyük etken taşıma şirketini belirlerlerken vermiş olduğumuz karardır. İyi tecrübeli bir Nakliyat şirketi olası zorlukları ortadan kaldırarak daha planlı,  profesyonel ekibi ve büyük filosuyla sizin işinizi oldukça kolaylaştırır.

1- Şehir İçi Nakliyat Ortalama Ne Kadar Saat Sürer?

Sahip olduğunuz eşyalarınızın miktarı ile değişmekte ve taşınma işleminin yapılacağı yer ile varış noktası arasındaki mesafe bu sürenin tespitinde önemlidir. Örnek vermek istersek 3+1 evinizi Bakırköy’den Beylikdüzü’ne taşımak isterseniz evden eve nakliyat hizmeti çok yüksek oranla 17’ye kadar tüm paketler açılmış kurulum ve taşınma işlemi tamamlanmış olur. Böylece yeni evinizde bir an önce zaman geçirmeye başlayabilirsiniz

 

2- Taşınmak için En İyi Zaman Hafta içi midir? Haftasonu mu ?

Taşınma zamanı sizin ve nakliyat firmanız aranızda belirleyeceğiniz önemli noktalardan birisidir. Evden eve nakliyat hizmetinin en sıklıkla görüldüğü zaman dilimi hafta sonlarıdır. Eğer sizin zaman konusunda sıkıntınız yoksa hafta içi tercih etmeniz taşınma işlemini oldukça kolaylaştırmaktadır. Nakliyat sektöründe yoğunluk bir an önce stresli bir iştir bir işin tamamlanması ve diğer işe gidilmesi en profesyonel ekibi bile yorabilmektedir. Bu yüzden tavsiyemiz hafta içi bir gün taşınma işini seçmeniz sizin işlerinizin gönül rahatlığıyla acele edilmeden yapılması demektir. Hafta sonu yoğunluğu hafta için taşınma yapamayanları korkutmasın eğer seçeceğiniz firma büyük kurumsal bir nakliyat firmasıysa üstesinden çok rahatlıkla gelecektir.

 

3- Kaliteli Bir Taşınma Gerçekleştirilmesi için Nakliyat Firmanızı Bilgilendirmeniz Gereken Bilgiler Nelerdir? 

Eşya nereden nereye taşıma yapılacak: Eşyanın taşınma hizmeti satın alacağınız zaman nereden nereye taşınacağına dair bilgileri il, ilçe ve mahalle bildirim yaptıktan sonra nakliyat firmanızdan fiyat alınız. Eğer bulunduğunuz yer veya taşınacağı yer henüz il, ilçe olmamış olabilir bu detayı nakliyat firmanıza bildirip satın aldığınız nakliyat hizmetinizi firma ve aranızdaki diyalogu sağlamlaştırabilirsiniz.

Nakliyat Aracı sokağa veya siteye giriş yapabiliyor mu: Oturduğunuz yer ve taşınmanın yapılacağı yer hakkında ince detay vermek evden eve taşıma işlemini kolaylaştırır. Nakliyat kamyonu eve ne kadar yaklaşabileceği sokağın genişliği park alanı Pazar kurulup kurulmadığı yolda resmi bir çalışma varsa detay nakliyat firmasına önceden bildirilmelidir. 

Eşya kaçıncı kattan kaçıncı kata taşınacak asansör hangi binada var veya yok: Eğer asansöre sahipseniz hangi eşyalar için asansör kullanılacak nakliyat firmanız ile görüşünüz. Site veya apartman yöneticinizden asansör kullanımı için izin alırsanız daha profesyonel bir taşıma için katkıda bulunursunuz. 

Evinizin oda sayısı ve eşya miktarı: Seçtiğiniz Nakliyat firmanıza ne kadar eşyanız olduğunu beyaz eşyalarınızı mobilyalarınızı masa koltuk gibi detaylı bir şekilde bilgilendirmeniz gerekmektedir. Bu sayede firma size uygun koli paketleme ve ambalajlama hizmetini kaliteli bir şekilde yapabilmesi için hazırlıklı olmalıdır. 

4- Eşyalarımı Benim Paketlemem Satın Alacağım Nakliyat Hizmeti Fiyatında Ne Kadar İndirim Kazanırım?

Eşyalarınız sizin tarafınızdan paketlenirse mutfak eşyaları, elbiseler, dekoratif malzemeler kısacası yükte hafif pahada ağır eşyalarınız size ortalama 150 – 350 TL arasında bir indirim kazandırır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus iyi bir paketleme yapmanızdır sizin yapmış olduğunuz paket ve kolilerde yırtılma çökme gibi olabilecek hasarlardan siz sorumlusunuzdur. Bu sebeple profesyonel bir paketleme ambalajlama hizmeti için firmanız güçlü koli ve ambalajlarıyla nakliyat firmanıza bırakmanız sizin için daha kolay zahmetsiz ve olası kazalara karşı daha profesyonelce olacaktır. Özellikle büyük eşyaların sökülmesi ve paketlemesini sizin yapmanızı önermiyoruz koltuk, gardırop, masa beyaz eşya gibi bırakın sizin için bu konuda uzmanlaşmış nakliyat ekibi yapsın.

5- Nakliyat Firmanız İçin Evinizin Oda Sayısı Önemlidir?

Oda sayınız dan yola çıkarak evinizin ne kadar hacim kapladığını öğrenmeye çalışıyorlar. Oda sayısı ve m2 büyüklüğü firmaların edindikleri tecrübeler doğrultusunda önemli bir ölçüttür. Bu sayede evden eve taşınma işlemine kaç personelin katılacağını, ne kadar paketleme malzemesi gideceğini ve en önemlisi nasıl bir araç gönderileceğini oda sayısı ve m2 ile belirlemeye çalışırlar. Evden eve nakliyat hizmeti için evinizin oda sayısı önemli bir kriterdir. Balkon, teras bahçe gibi detayları da nakliyat firmanız ile paylaşınız.

6- Evden Eve Nakliyat Şirketi Nasıl İşleri Yapar, Neleri Yapmazlar?

Nakliyat şirketleri evinizdeki tüm eşyaların sökülme işlemlerine dahil olurlar diğer bir adıyla demontesi gerçekleştirirler, ardından paket ve ambalaj yaparak vermiş olduğunuz hedefe doğru yola çıkarlar. Sizin belirlediğiniz odalara eşyaların kurulumunu yaparak görevlerini tamamlarlar. Piyano gibi taşınması özel hizmet gerektiren eşyalar eşya taşınmasına dahil değildir bu tür eşyalar mevcutsa önceden bildirilip fiyat almalısınız. Taşınacak evin temizliğini yapmazlar. Evde olabilecek duvara monte işlemleri için firmanızla özel konuşmanız gereklidir nakliyat hizmeti yapan firmanın kanunen sorumluluk alanında değildir.

Evden eve nakliyat hizmetlerinden yararlanmak için web sitemizin iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Kaliteli Hizmette Sınırları Zorlayan… Trakyalılar Nakliyat

 

Leave a Comment (1) ↓